Lista psich kursów – online i trzy grosze od Vukowskich

DSC_1996-2blogW związku z panującym obecnie zagrożeniem epidemiologicznym, znana mi absolutna większość psich behawiorystów, trenerów i szkoleniowców przestawiła się na tryb online. Uznałam, że zbiorę to wszystko dla Was w jednym miejscu.

Kursy online

Od razu powiem, że najprawdopodobniej większość z podrzuconych szkoleniowców, nie poprzestanie na tych kursach, które tutaj znajdziecie. Warto śledzić ich na bieżąco.

• DogEdu czyli platforma szkoleniowa od Joanny Korbal. Webinary i kursy z podstaw sportowych, fristajlu, frisbee, techniki skoku, czy trików. Zresztą u samej Dżoany też możecie wykupić konsultacje.

• Grzeczne Czekanie od Pauli Gumińskiej – czyli sześciotygodniowy kurs online z bycia grzecznym oczekiwaczem, oferowania zachowań i wielu innych elementów związanych z panowaniem nad swymi emocjami.

• Anna Pająk Radomska z PAJONKteam wprowadza konsultacje online!

• Puppy Plan – Balans ze szczeniakiem – kurs u Magdaleny Śliwerskiej z BalansDog. Jak sama nazwa wskazuje – będzie szczeniaczkowo. Z tego co się orientuję, Magda będzie działać online również z konsultacjami i innymi szkoleniowymi rzeczami, które można poprowadzić zdalnie.

(edit) u Magdy dołączyło jeszcze: Bezpieczne miejsce. 

Kurs Frisbee Online w MADzone – czyli madzonowe frisbowanie dla początkujących. Będzie również po angielsku. Następnym kursem jest „luźna smycz”.

• Wspaniały Pies – konsultacje i terapia behawioralna również online.

• Dream Agility Team organizuje kursy online z agility.

• Obedience sport dla każdego –  czyli cykl mini kursów online od Magdaleny Łęczyckiej.

• Psie potrzeby i zachcianki – webinar od Jagny Nowotarskiej o tym jakie są psie potrzeby, jak je rozpoznawać i jak je spełniać.

• OBIfreaks – Jagoda Wejchan organizuje kursy online z OBI.

 PsiQuss – pozytywne szkolenie psów kurs online z nosework.

• Pies do kwadratu i wpis o ćwiczeniach, które można wykonać w domu. Dodatkowo u Dominiki można skonsultować się online w zakresie obedience.

• Dog Motion i kurs online z agility, z elementami, które możecie wykonywać w domu.

• Urazzone czyli darmowe ćwiczenia od zoofizjoterapeutki Agnieszki Biały.

Keep walking – kurs online z psiego fitnessu.

 Beata Luchowska i kurs online agility z handlingu + kurs z psiego fitnessu.

Strefa Psiego Fitnessu – kursy online psio fitnessowe .

• Klub JUHUU – motywacja oraz podstawy agility online .

• Iwona Golab i We Da Best – kurs online agility z elementów, które można ćwiczyć w domu.

• Łódź You Fly i grupowe treningi rzutowe online.

 Grupy i wyzwania 

• ObiFru na podlinkowanej grupie zbiera pomysły i inspiracje na to co można robić z psem w domu. Pojawiają się tam również linki do kursów online. Uniwerek ObiFru również prowadzi własne zajęcia online. Obidence w zaciszu domowymDogfitness przy kanapie.

• Time to Stay At Home! przeróżne wyzwania do wykonania z psem w domu.

• Control Dog i Zostańwdomu.challange – Zadania i sztuczki dla Ciebie i twojego psa.

• Zoofizjobalans na podesłanej grupie organizuje psi fitness. Lajwy, pomysły i konsultacje.

WoGa Nosework i codzienne wyzwania nosworkowe.

• Psi Behawior W Praktyce  podrzuca codzienne wzywania z brainworku, które możecie oglądać na Youtube.

• Agility Online TrainingOnline Agility Training Worldwide grupy z kursów agility (angielski wymagany)

 Trzy grosze od Vukowskich na temat koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID – 19 

Nie byłabym chyba sobą, gdybym zamieściła wpis, bez większego wkładu własnego. Trzy słowa ode mnie o tym jak nie zwariować w obecnej sytuacji i z mojej strony to koniec o „koronie” (mam nadzieję). Od mądrych treści są mądrzy wirusowo ludzie, a to czego wszystkim w tej chwili brakuje, to z pewnością odrobinę choćby normalności. Nie ma jej nawet w naszych miejscach w sieci, a ja chciałabym żebyście tutaj trochę odetchnęli. Nie będę się tu mądrzyć, nie będę tu wypisywać więcej pomysłów co robić z psem. Będą moje śmieszne gamonie i trochę ulgi. Także łapcie te kilka podpunktów ode mnie i więcej nie planuję.

• Czytajcie sprawdzone i rzetelne źródła. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, wiele informacji przetwarzanych jest na bieżąco, to wszystko się zmienia. Dlatego tak łatwo kliknąć w kolejny fake news, w kolejny paniczny nagłówek i siejący zamęt tytuł. Portale wszelkiej maści z wielką chęcią przyjmują u siebie ruch, nawet jeśli generowany jest przez półprawdy i nagłówkowe krzyki.

Choćby: „Czy to możliwe, że ludzkość już wcześniej miała styczność z koronawirusem’?

No cholera oczywiście, od wielu tysięcy lat. Bo koronawirus to uproszczona nazwa stosowana w odniesieniu do tego jednego, z którym mamy aktualnie do czynienia (SARS-CoV-2), ale koronawirusy to grupa wirusów powodujących przeważnie niewydolność oddechową i jest ich całkiem sporo.

Nie klikajcie w takie chwyty, nie nabijajcie tam ruchu.

• Wychodźce ze swoimi psami możliwie daleko od ludzi. Unikajcie spacerów po parku, wypełnionym matkami z dziećmi (chociaż na chwilę obecną wprowadzono zakaz wyjść w innych celach niż praca, zakupy spożywcze, apteka, wyjście na siku z  psem, czy krótki spacer). Nie szlajajcie się bez celu po osiedlach błagam! Sprawdzajcie aktualne zalecenia w tej sprawie i sprawdzajcie czy las w waszej okolicy nie został zamknięty na czas walki z epidemią. W niektórych miejscach w kraju, tak właśnie się stało. Obecne rozporządzenie z dnia 24.03.2020 odnośnie wyjść z psem jest dość niejasne i wymaga chyba doprecyzowania, czy można wybrać się na dłuższe drepatnie, byle na odludzie, czy nie. Zakładam, że tak, ale wiecie jak to bywa.

• Pomyślcie globalniej. To nie jest tak, że Wy młodzi sobie poradzicie i w ogóle, niech wszyscy to przechorują i już zakończymy sprawę. Cała ta kwarantanna ma w założeniu nie tylko zmniejszyć ilość zachorowań, ale przede wszystkim rozłożyć je w czasie. Nasz system opieki zdrowotnej nie jest w stanie udźwignąć na raz tylu pacjentów i skutecznie ich leczyć. Chyba żaden nie jest.

• Globalniej, znaczy się też gospodarczo globalniej. To nie jest prosta sytuacja dla wszystkich prowadzących swoje biznesy, dla pracowników również. Wspierajcie się na wzajem, pomagajcie sobie, kupujcie u swoich sprawdzonych ludzi i pomóżcie sobie przetrwać ten trudniejszy czas. To wszystko w końcu wróci do normy. Trudno powiedzieć kiedy i czy ta norma nie będzie odrobinę inna, ale będzie trzeba jakoś żyć i jakoś działać dalej.

• Co możecie robić z psami?

  • Jeśli macie ogródek możecie wykonywać całą masę ćwiczeń do frisbee, obi, agility
  • W domu możecie bawić w nosework, fitpaws i sztuczkowanie
  • Możecie też ćwiczyć odpoczywanie na legowisku i grzecznie wyczekiwanie na nim, co o dziwo potrafi pobudliwe psy wykończyć psychicznie bardziej niż solidny trening

• Bądźcie gotowi na najgorsze, ale liczcie na najlepsze. Nie ignorujcie zagrożenia, czytajcie aktualne informacje i dbajcie o siebie, ale spróbujcie się od czasu do czas odciąć. Zamiast grać w Plague.inc, zagrajcie w Simsy, GTA, czy Wiedźmina. Zamiast oglądać World War Z, obejrzycie Mustanga z dzikiej doliny, albo Przyjaciół. Nie nakręcajcie się i nie dobijajcie dodatkowo. Panika to zły sprzymierzeniec.

• Jeśli martwicie się o to co będzie z Waszym psem na kwarantannie to tutaj macie grupę Pies w Koronie i już się nie denerwujcie.

Trzymajcie się tam zdrowo!

 

 

 

 

 

 

 

2 uwagi do wpisu “Lista psich kursów – online i trzy grosze od Vukowskich

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s