Vukejki #5

lecivuk

Czego dawno nie było? Vukejek nie było 😀 Dzisiaj kolejna dostawa tego co wzrusza, co cieszy oko, czy po prostu jest fantastycznym przydasiem 🙂

1. Pan Marcin z lasu. Czyli Pan Marcin Kostrzyński, którego możemy kojarzyć min. z Teleranka, czy wszelkiego rodzaju telewizyjnych programów przyrodniczych. Jak sam o sobie mówi, na serwisie Patronite:

„Nasi przodkowie żyli w puszczy wśród świętych drzew i dzikich zwierząt.   W każdym z nas głęboko tkwi to dziedzictwo. U mnie to ,,coś” ujawniło sie bardzo wcześnie, gdy tylko nauczyłem się chodzić , chodziłem do lasu.

Tropiłem zwierzęta, uczyłem sie ich zwyczajów. Szybko zorientowałem się, że świat przyrody jest inny niż pokazują  ludzie.  Jest lepszy, poukładany i na swój sposób sprawiedliwy. Chciałem pokazać prawdę, subiektywną , tak jak ją postrzegam. Zaczynałem od Teleranka, w połowie lat dziewiećdziesiątych. Opowiadałem tam o polskiej przyrodzie. Później realizowaliśmy teleturnieje studyjne dla dzieci ,,Król zwierząt”. ,,W koło natury”, ,,Sówka”. Równolegle w TVP2 pracowałem w programach ,,Animals”. Ostatnim dużym cyklem była ,,Dzika Polska” przez dziesiątki odcinków pokazywałem z Tomkiem Kłosowskim prawdziwie dziką stronę Polski.

Ostatnio przeniosłem się do internetu. „

I to właśnie Internetowa działalność Pana Marcina, tak bardzo chwyciła mnie za serce. Ten film pięknie pokazuje miłość i pasję, jaką wkłada w obserwację dzikiej natury. Polecam Wam obejrzeć 🙂 Jeszcze nie widziałam, żeby ktoś z takim zacięciem i skrupulatnością zabierał się za filmowanie zwierząt.

2. Zostajemy w temacie natury. Danuta Urbanowicz robi piękne zdjęcia, w eterycznym klimacie, pełnym spokoju i ciszy. Ostatnio oddzieliła trochę swoje treści na instagramie i tutaj możecie podziwiać po prostu naturę i dobro. Liście, drzewa, góry, mgły. To co lubię najbardziej ❤ Piękne rzeczy.

3. Pebble The Crazy Cockatoo a głównie ten film. Nie wiem jak Was, ale mnie ta papuga całkiem kupiła 😀 Co fajne i ważne, właściciel Pebble promuje wiele inicjatyw mających na celu, dbanie o egzotyczne ptaki, oraz uczestniczy w ptasich interwencjach.

4. Cztery łapy sklep to miejsce, które odwiedzam bardzo często, a obsługę uwielbiam, dlatego czas najwyższy przekazać wieść o nich dalej w świat. Jeśli mieszkacie w Poznaniu, to serdecznie polecam udać się od czasu do czasu, do któregoś z dwóch punktów. Ja bezustannie zaopatruję się tu w piłki spiralki 😉 Większość asortymentu jest w tej samej cenie, co w internetach, a nie musimy już płacić za przesyłkę. Jeśli jest nam ciężko, to kochany Pan Sprzedawca, weźmie te 12kg granulatu i zaniesie nam do samochodu 😉 Zaopatruję się tu też w towar deficytowy, czyli przeróżne alphaspiritowe smakowitości. Bardzo fajni ludzie, do pogadania, z podejściem do zwierząt i z prawdziwą troską o nie. Dobre rzeczy, dobre ceny, dobrzy ludzie. Tylko proszę, jak napadniecie na sklep to nie wykupcie mi wszystkich spiralek z sumplastu 😛 Tu facebook

5. Pewnie spora część z Was zna mistrzynię agility Susan Garrett. Prowadzi stronę na facebooku, na której pojawia się całe mnóstwo przydatnych tekstów i filmów. Co jakiś czas trafiają się też posty, w których obserwujący opisują swoje własne rady, sukcesy itp. Ten post to kopalnia dobrych myśli i dobrych rad. Jeśli ktoś obserwuje stronę, a przegapił post, polecam nadrobić. A jeśli  w ogóle nie obserwujecie, to tym bardziej czas to zmienić 😉

6. U Zamerdanych pojawił się ostatnio ciekawy post. Porusza kwestie, które zdecydowanie skłaniają do dyskusji i do zastanowienia się nad tym, czy być może sami nie patrzymy na nasze kundelki w niewłaściwy sposób, choć wciąż zarzucamy to innym.

Wszystko na dziś, mam nadzieję, że choć jedno z powyższych wniesie Wam coś dobrego. Buziaki i do następnego 🙂

 

 

3 uwagi do wpisu “Vukejki #5

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s